blank

Yeni God of War Hakkında Yeni Bilgiler

Yeni God of War Hakkında Yeni Bilgiler

Bu sene damga vuran duyurular arasında şüphesiz ki yeni God of War oyunu var. Oyun ile ilgili yeni bilgiler de gelmeye devam ediyor.

Daha öncesinde sizlere God of War ile ilgili yapılan duyuru haberini paylaşmıştık. Dilerseniz oradan çıkan ilk bilgilere ve videoya ulaşabilirsiniz.

Öncelikle oyunla ilgili en önemli bilgilerden birini hemen sizlere aktarmaya çalışalım. Oyunun direktör koltuğunda oturan kişiden yeni bilgiler resmi ağızla söylenmiş oldu ve kesinliği tartışılmaz. Kendisi yaptığı bir röportajda yeni oyun ile ilgili yeni God of War oyununda multiplayer modunun bulunmayacağını ve tamamen hikaye kısmına yoğunlaşacaklarını belirtti. Bunun dışında son oyun olmayacağını belirten yetkili, oyun esnasında oğlumuza birkaç çeşit komut verebileceğimizi de yineledi.

Şimdi en önemli bilgilerden bir tanesi oyunda multiplayer yok bunu biliyoruz ve kesinleşti ve Kratos’un oğluna komutlar verebileceğiz oyunda. Gelelim diğer haberlere, yeni mitolojiye geçmemiz ile birlikte farklı düşman türleriyle karşılaşacağımız Yeni God of War’un videosu izleyenlerin bildiği üzere aksiyona ve baba-oğul ilişkisine odaklanan bir videoydu. Viking mitolojisi ile birlikte mitolojik bir çok canavar ile karşılaşacağız. Şöyle ki Viking mitolojisinde yer alan en ünlü yaratıkları ve Tanrı’ları da göreceğiz.


god-of-war-yeni-bilgiler-cikis-tarihi-hikayesi-oglu-detaylar

Yeni God of War Hakkında Yeni Bilgiler


Ayrıca baba-oğul ilişkisini bizlere duygusal olarak güzel güzel işleyecek yapımcılar. Şöyle ki Kratos oğlundan dolayı öfkesini daha çok bastıracak, daha yumuşak bir yapıya sahip olacak. Hatta şöyle ki yetkililer tarafından Kratos ve oğlu ile arasındaki ilişki hakkındaki konuşmalarında genel anlamda şöyle söylendi. Babalık Kratos’u değiştirecek. İkili ilişkileri Kratos’u gerçekten çok etkiliyor. Yaptıklarını sorgulayacak, bu kadar öfkeli olmasını sorgulayacak. Kratos kendinden intikam almak isteyen bir karaktere bile dönüşebilir. Çünkü yaptığı hatalardan çok pişman. Şimdi birde oğlu var, kendi içerisindeki o öfkeli karakterden oğlunu korumaya çalışacak. İntikam ve kanla beslenen birisi olmak istemiyor artık.

Bazı karakter detaylarını da aktardıktan sonra şunu da söylemeden geçmeyelim. Yapımcılar siz Kratos olarak oynuyorsunuz ama unutmayın bu bir dünya içerisinde ikinizin bir macerası olacak.  Oldukça farklı bir God of War ile karşılaşacağımız oyun için net bir çıkış tarihi bulunmuyor fakat oyun direktörü ile yapılan röportaj sırasında “Oyun yakın zamanda çıkacak ancak bu yıl değil.” demesinden de anlaşılıyor ki yeni God of War çıkış tarihi 2017 olacak gibi gözüküyor.