blank

Yeni Riot Games Oyunu Geliyor!

Şimdiye kadar sadece League of Legends ile Türkiye’de dahil dünya çapında ünlü olan oyun geliştirici ve yayımcı firması Riot Games’in yeni bir oyun için çalışmalara başladığını Riot’un yetkili tasarımcısının kişisel Twitter hesabı üzerinden öğrendik!

Sadece League of Legends tarafından gelen kazanç ile Türkiye’de bile her yıl büyük çapı turnuvalar düzenleyen Riot Games, artık League of Legends’in yanında, farklı oyunlarda geliştirip, yayınlamanın vakti geldiğini anladı. Yetkili tasarımcı Ryan Scott‘un Twitter üzerinden bir takipçisi ile soru-cevap muhabbetine girdi ve Riot Games’in yeni bir oyun, yeni bir proje üzerinde çalıştığını bildirdi.

Yeni-Riot-Games-Oyunu-Geliyor!2

League of Legends’in halen en büyük önceliklerinin olduğunu söyleyen Scott, sohbetinde “Anlamlı şeylerin üzerinde çalışmalıyız, bu nedenle proje tür olarak çok geniş şeyleri kapsayacak” diyerek, bunun yanında Riot’un yeni geliştiricilere’de ihtiyaç duyduğunu söyledi. Başvuru için bu adrese için tıklayın

Riot Games’in yeni oyunun nasıl olacağını henüz kimse bilmezken, akıllara son zamanlarda popülerliğini arttıran kart oyunları geliyor (Bkz: Hex Shards of Fate & Heartstone). Tahminlerimize göre Riot Games, League of Legends temalı bir kart oyunu geliştirecek. Yeni bir MMORPG oyunu veya yeni bir League of Legends sürümü ise bizce oyunculara aykırı bir davranış olacaktır. Ryan Scott’un takipçileri ile yaptığı Twitter sohbetine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.