Yeni Tomb Raider Multiplayer İçerik Sunmayacak !

Crystal Dynamics tarafından geliştirilen ve Square Enix tarafından piyasaya sürülecek olan Rise of the Tomb Raider sansasyonel haberler ile gündemden düşmek bilmiyor.

Bu haberlerden şüphesiz en dikkat çekicisi olan, yapımın uzun bir süre Xbox One’a özel kalacağı olmuştu. Bugün ise Crystal Dynamics tarafından yeni oyunculara şok etkisi yaratacak bir haber paylaşıldı.

Bildiğiniz gibi 2013 yılında piyasaya sürülen Tomb Raider isimli yapım, seriyi sıfırdan başlatarak oyunculara muhteşem bir üçleme sunmayı hedefliyordu. Bunu aslında oldukça iyi bir şekilde başlatan yapım, sahip olduğu çok oyunculu modları ile oldukça uzun bir süre oynanmıştı. Lakin, Xbox Magazine isimli derginin bu sayısında bulunan bir açıklama oyuncuları bir defa daha üzmeyi başardı.

Açıklamada; Crystal Dynamics’in hikayeye odaklanıp, bunu çok daha kaliteli bir şekilde yapmak için oyunda bulunan çok oyunculu modu çıkarttığı belirtildi.

Şuan için Crystal Dynamics’den veya Square Enix’den konuyla ilgili resmi bir açıklama gelmemiş olsa da haber oldukça resmi görünüyor.

Rise of the Tomb Raider?ın çıkış tarihi, Xbox One ve Xbox 360 için 13 Kasım olarak belirlendi. Yapımı PC ve PS4?de oynamak isteyen oyuncuların ise maalesef 2016 yılını beklemeleri gerekiyor.