blank

Zor Bulunan Pokemonlar Nasıl Yakalanır ?

Zor Bulunan Pokemonlar Nasıl Yakalanır ?

Bütün dünyada büyük bir ilgiyle oynanan, milyonların bağımlısı olduğu Pokemon GO’daki amaç, Pokemon koleksiyonunu genişletmek ve çok az kişilerde olan nadir Pokemonları bulup yakalamak. Ancak en iyi ve nadir Pokemonları yakalamak isteyen oyuncuların çok uzun yollar katetmesi gerekiyor.

Pokemon GO’da bulunan Pokemonlar, yakalanabilme ihtimallerine göre farklı seviyelere ayrılmış. Oyuna ilk başladığımız zaman etrafımızda çıkan en kolay yakalanabilen Pokemonlar dışında ne yaparsanız yapın yakalamayacağınız denilebilecek düzeyde imkansız Pokemonlarda bulunuyor.

Oyunun başında karşılaştığımız Pidgey, Zubat, Widdle hemen hemen herkesin koleksiyonunda bulunuyordur. Oldukça zor bulunan Pokemonları yakalamanız için maalesef uzun yollar katetmeli ve efor sarfetmelisiniz.

 


Zor Bulunan Pokemonlar Nasıl Yakalanır ?

Zor Bulunan Pokemonlar Nasıl Yakalanır ?


 

Pokemon GO’nun nasıl oynandığını sizlere Pokemon GO Nasıl Oynanır? adlı haberimizde detaylı bir şekilde anlatmıştık. Tekrar etmek gerekirse; Pokemon GO’da konum ve kamera kullanılarak yeni Pokemonları yakalamaya çalışıyoruz. Sürekli hareket halinde olduğumuz oyunda bir çok Pokemon, yakalamamız için bizi bekliyor. Ancak nadir Pokemonları yakalayabilmek için oldukça zorlanılıyor. Aslında nadir Pokemonları yakalayabilmek için kesin bir çözüm yok fakat püf noktası şu ki; farklı bölgelere gidip detaylıca etrafı aramalısınız. İşin aslı nadir Pokemon yakalamak biraz da olsa şanslı olmaktan geçiyor.

Oyundaki mekanikler ve yapay zekasından ötürü nadir Pokemonlar biraz daha kalabalık bölgelerde bulunuyor. Eğer nadir Pokemonlara sahip olmak istiyorsanız alışılagelmişin dışında yerlere de gidebilirsiniz. Bu da nadir Pokemonlara sahip olma şansınızı arttıracaktır. Ayrıca bir diğer ipucu ise; eğer kırsal bir alandaysanız mutlaka yaprakların altını kontrol edin. Nadir seviyesine sahip bir çok Pokemon bu yaprakların altından çıkıyor.

Eğer nadir olduğuna inandığınız Pokemonlara sahipseniz, bunları bizle paylaşmak istiyorsanız, aşağıdaki yorum kısmından bize gönderebilirsiniz.