blank

Escape From Tarkov Ön İnceleme

Rus oyun stüdyosu Battlestate Games tarafından geliştirilen Escape From Tarkov ekran görüntüleri ve videoları ile büyülemeye devam ediyor. Bu haberimizde sizlere Escape From Tarkov hakkında bilmeniz gereken herşey adlı bir makale hazırladık.

İlk duyurusunun yapıldığı günden buyana oyuncular tarafından büyük ilgi ile karşılanmış fakat aynı zamanda bir çok oyuncu tarafından da eleştirilmiş olan Escape From Tarkov gerçekten yayınladıkları gibi bir MMO FPS ve aynı zamanda Aksiyon RPG simülasyonu oyununu başarabilecekler mi bütün oyuncuların aklındaki soru işareti. Ancak görünen o ki yapımcılar bu projelerini canla başla geliştirdikleri ve gerçekten bu oyunu fazlaca gerçekçi yapabilmek için çok büyük uğraş verdikleri ortada. Escape From Tarkoz bu gerçekçilik yapısını daha da ileri boyutlara taşıyabilmek için sadece çatışma ve silah hissiyatlarının aksine, eşya toplama vs. gibi durumlarda da en gerçekçi hali ile sunmaya çalışıyor. Bir cesedi araştırırken her bölgeyi ayrı ayrı araştırmanız gerekiyor ki bu oyun dünyasında çok nadir görülen bir gerçekçilik.

Yayınlanan bu videoların tamamı ön alfa döneminden görüntüler. Aslına bakacak olursak bu aşamadaki bir oyunda çok fazla hata bekleyebiliriz. Animasyonlarda, akıcılıkta ve belki mekan tasarımlarında da hatalar bulunabilir. Fakat Escape From Tarkov böylesine ön alfa dönemindeki bir oyun için yayınladığı videolarda bunun aksine gayet optimizasyonu güzel ve akıcı bir oyun gibi gözüküyor. Bunun değişmemesi ve oyuncular tarafından merakla beklenen Escape From Tarkov oyununun istenilen düzeyde karşımıza çıkmasını umut ediyoruz.

Escape From Tarkov Oynanış Videosu

Yapımcılar ayrıca oyunun gece gündüz döngüsü ile ilgili çok sayıda ekran görüntüsü paylaştılar. Escape From Tarkov ekran görüntüleri toplamda 32 adet. Bu görselleri de gördükten sonra oyun ile ilgili bir çok düşünceniz daha da pekişecek ve heyecanınız ile birlikte beklentileriniz de çok yükselecek. Yapımcılar tarafından söylenenlerin tamamının oyun içerisine aktarılabiliyor olması da güzel bir gelişme. Böylesine bir gelişim gösteren Escape From Tarkov görünün o ki eğer yapımcıların dediği gibi bir oyun olarak piyasaya çıkarsa oyun dünyasında büyük ses getirecek.

Escape From Tarkov Ekran Görüntüleri


 

Bunun dışında oyunda özellikle oyuncu sağlığı ile ilgili bir çok gelişme var. Bunlardan bahsedecek olursak karakterinizin hayatta kalma oyunlarında olduğu gibi sağlını dengede tutmanız gerekiyor. Herhangi bir sakatlanma, yaralanma gibi durumlarda kendinizi iyileştirmeniz gerekecek. Bağınız kırıldığında karakteriniz bacağı kırık bir halde ilerlemeye devam edecek ancak buna müdahale etmezseniz sizi ölüme kadar götürebilen bir sağlık sistemi var oyunda. Ayrıca en büyük önemli bir diğer gelişim ise eşyalarınızın da kontrollerini yapmalısınız. Bu ne demek oluyor diyenleriniz olacaktır elbet hemen açıklayalım. Örneğin bir silahınız var ve bir çok çatışmaya bu silah ile birlikte girdiniz sağ olarak o çatışmalardan çıktınız. Silahınızın bakımını yapmanız gerekiyor. Bakımı yapılmayan silahlar ilerde tutukluk yapabilme riski ile karşı karşıya. Öyleyse silahlarımızı ve eşyalarımızın gerekli bakımlarını yapmazsak bir çatışma ortasında çalışmayan bir silah ile karşı karşıya kalmamız mümkün.

Böyle sistemlerinde oyunda yer aldığını düşünerek Escape From Tarkov çıkışı itibari ile yıla damga vuracak gibi gözüküyor. Temennimiz oyunun anlatıldığı gösterildiği gibi bir durumda oyunculara sunulmasıdır. Ayrıca oyun içerisinde silah özelleştirmeleri de oldukça kapsamlı. Bir silahın tüm geliştirmelerini de siz yapabiliyorsunuz. Daha sessiz bir oyun anlayışına sahip oyuncular silahlarını susturucu takarak daha sessiz bir duruma getirebiliyor. Bunun dışında silahın daha etkili olabilmesi için de bir çok geliştirme mevcut ve bu geliştirmeler neredeyse bütün silahlar için geçerli olacak gibi gözüküyor. Bununla ilgili bir videoyu da aşağıdan izleyebilirsiniz.

Escape From Tarkov Envanter ve Yağmalama, Gizli Gözetleme ve Araştırma Videosu

Tüm bu sistemlerin dışında birde oyunda hava etkileşimi de oldukça gelişmiş durumda. Yağmurlu havalarda karakterinizin üşümesi ve hastalanması gibi etkenlerde mevcut. Yani diyeceğimiz o ki Escape From Tarkov eğer anlatılan ve gösterilen bir oyun olursa rakipleri arasında en önde gelen oyunlardan birisi halini alabilir. Sizler birde oyunun duyuru videosunu da paylaşarak hazırladığımız makaleye son verelim ve heyecanla oyunu oynamak için sabırsızlanmaya devam edelim.

Escape From Tarkov Duyuru Videosu