blank

Mount & Blade 2 Bannerlord Ön İnceleme

Tale Worlds yeni oyunu Mount & Blade 2 Bannerlord için Gamescom 20156’te oynanış videosu yayınlandı. Bizde sizler için videoyu detaylıca inceleyerek bir Mount & Blade 2 Bannerlord ön inceleme yaptık.

Mount-&-Blade-2-Bannerlord-karakter-seçim-ekranı

Mount & Blade 2 Bannerlord yayınlanan videoda gözümüze ilk çarpan kadın karakter seçebilmemiz oldu. Oldukça detaylandırılan karakter seçme ekranı ve yüz modellemeleri başarılı olduğunu söylemeliyim. Karakterimizin dişlerinden tutun yüzündeki dövmeye kadar bir çok seçenek bu ekranda bizleri bekliyor olacak. 

Mount-&-Blade-2-Bannerlord-han

Karakter seçim ekranından sonra yaşayan şehirdeki hana girildiğini görüyoruz. Güzel detayların bizi beklediğini söylemeliyim. Müzisyeninden tutun etrafta dolaşan garsonundan , masa başında oyun bekleyen kumarcısına kadar detaylar Mount & Blade 2 Bannerlord’a tat katacak. Etrafta dolaşan sohbet eden NPC’lerin her biri farklı modellenmiş ve bu yaşayan dünyayı çok daha gerçekçi olarak sunuyor. Hana girildiğinde ve müzik kulağıma geldiğinde kendimi bir anlığına Witcher 3 izliyormuş gibi hissettiğimide söylemeliyim.

Mount-&-Blade-2-Bannerlord-sehir

Şehir merkezinde koşarken etrafta dolaşan halk ve kalabalıkta oldukça başarılı işlenmiş. Artık bir şehir merkezine girdiğimizde o gerçekçiliği hissedebileceğiz. NPC karakterlerle konuşurken ve görev alırken yapacağımız diyalog seçimleri oyunun gidişatını değiştirebilecek. Bu diyalog seçimleri daha önce Warband’ta da vardı ancak tabiki Mount & Blade 2 Bannerlord ile çok daha fazla detaylandırılmış.

Mount-&-Blade-2-Bannerlord-dovus-sistemi

Dövüş sisteminden kısa bir sahnede videoda önümüze geliyor. Dövüş sisteminin biraz hızlandırıldığını ve karşınızdaki düşmana yaptığınız saldırıların , verdiğiniz hasarların daha görünür olduğunu söyleyebilirim. Bu da oyunun en önemli bölümü yani savaş anında daha canlı bir aksiyon sunacak .

Mount-&-Blade-2-Bannerlord-envanter

Envanter ekranı güzel ve sade olmuş . Her zamanki gibi 4 silah ve zırh slotunun yanı sıra gözümüze çarpan at ve at zırhı slotu oldu. Silah craftlayabildiğiniz daha önce yayınlanan videoda söylemiş ve göstermiştik. Sanırım at zırhı tarzı craftinglerde oyunda yer alacak.

Mount-&-Blade-2-Bannerlord-harita

Oyun dünyası ve haritasında gözle görülür gelişmeler var . Gelişmeler arasında gözümüze çarpan köylerin , kalelerin ve şehirlerin harita üzerindeki modellemelerinin daha iyi işlendiği oldu. Mount & Blade 2 Bannerlord bizlere harika bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

Mount & Blade 2 Bannerlord Oynanış Videosu

Mount & Blade 2 Bannerlord için Tale Worlds ile yaptığımı röportajda Bannerlord’un Warband’tan 200 yıl önce geçtiğini ve büyük bir imparatorluğun yıkılışı sırasında oyuna başladığımızda belirtelim.

Mount & Blade 2 Bannerlord Röportaj

Mount & Blade 2 Bannerlord çıkış tarihi henüz belli olmasada bu yıl içerisinde yayınlanması bekleniyor.