blank

NBA 2K16 İnceleme

Yine NBA yine 2K yepyeni NBA 2K16 …

2K NBA oyunlarını son yıllarda domine etmeyi başardı ve bu başarıyı sürdürecek gibi görünüyor.

playstore

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan NBA 2K16 ile spor oyunlarının yönünün artık değiştiğini söylememiz mümkün. 2K yeni oyununda  özellikle MyPlayer’ı öne çıkarmış ve artık spor oyunundan ziyade bir simülasyon keyfi sunmaya başlamış desek daha doğru olacaktır. Neredeyse herşeyi kişiselleştirebildiğimiz oyunda tabiki oyun içi satın almalarda öne çıkmış durumda. Yinede 2K herşeyiyle gerçekçi bir NBA deneyimini oyunculara sunmayı başarmış.

nba 2k16 ekran görüntüleri 4

NBA 2K16 tek bir yazı ile incelemek pek mümkün değil bu yazımızda oyunu tek oyunculu olarak inceleyecek ve çeşitli başlıklar altında sizlere sunacağız. Hemen başlayalım

MyPlayer 

Oyuna ilk girdiğinizde bir çok menü ve özelliğe ulaşmak için mutlaka ilk olarak tamamlamanız gereken bölüm. Kendi oyuncunuzu oluşturmak…

Oyuncu oluşturma ekranı yine oldukça detaylı. Scan  Face yaparak direk olarak kendi yüzünüzü oyununuza aktarmanızda mümkün. Bu bölümde oyuncunuzu tüm detayları ile oluşturuyoruz. Boy , kilo , pozisyon gibi önemli detayları belirlemelisiniz. Pivot bir oyuncu oluşturacaksanız uzun boylu olmasının dezavantajlarına hazır olun. Hızının maksimum 50 civarında olacağını ve top sürmenin çokta kolay olmayacağını söyleyeyim.

nba 2k16 ekran görüntüleri 12

Tabiki uzun boyun avantajlarıda blok yapma ve rebound alma olarak karşınıza çıkacaktır. Bu bölümde kararı tamamen kendi oyun tarzınıza göre vermelisiniz. Hem online hemde offline oyunda etkili , aerobik hareketler yapabilen çılgın bir oyuncu yapmak istiyorsanız Power Forward size tavsiyem olacaktır.

MyCareer

nba 2k16 ekran görüntüleri 11

NBA 2K16’nın en can alıcı modu burası diyebiliriz. NBA kariyerinize yön verirken , oyundaki aileniz , arkadaşlarınız ve özel hayatınızda bu moda dahil olmuş. Etkileşimler , bağlantılar ve antremanlar MyCareer’i başlı başına bir oyun halinde bizlere sunuyor.

nba 2k16 ekran görüntüleri 7

Oyuna bu mod ile beraber ufak bir hikayede eklenmiş. Hikaye hakkında çok fazla detay vermeden kısaca bahsedeyim. Freq isimli bir oyuncunun lise , üniversite ve NBA macerasını konu alıyor. Duygusal ayrılıklar ve özel hayatınız oyunun ilerleyen bölümlerinde de karşınıza çıkıyor. Oyunun basketbol kısmına gelirsek öncelikle lise takımınızda 4 maç sonrasında seçeceğiniz üniversite takımında 4 maç yapmanız gerekiyor. Tabi sonrasında gelsin Draft…

Boş Zamanınızı İyi Değerlendirin

NBA 2K16 my career

MyCareer modu oldukça eğlenceli ve simülasyon tadını hikaye ile harmanlamış . Oluşturduğumuz oyuncunun özelliklerini yükseltmekle sınırlı kalmayıp , boş zaman değerlendirmeleri ve çeşitli etkinliklere katılmak sizi sırf basketbol oynamaktan bi nebze kurtarıyor. Örneğin boş vaktinizi seçtiğiniz kişilerle veya kurumlarla geçirebilir veya kabul ettiğiniz reklam anlaşmasının etkinliklerine katılabilirsiniz.

nba 2k16 ekran görüntüleri 3

Boş zamanınızı değerlendirirken Connections yani bağlantılar kısmını puan için harcamayın. Oyunda özellikle online ve offline kısımda işinize yarayabilecek çeşitli özellikleri bu kısımdan kazanabiliyor ve takipçi sayınızı arttırabiliyorsunuz. Dolayısı ile Gatorade CEO’su veya Shaq ile randevularınızı yabana atmayın. Ancak bu boş zaman olayının en farklı ve keyifli kısmı antrenman olmuş.

playstore

Live Practice

Bu bölüm boş zamanınızı antrenman yaparak geçirmenizi sağlıyor. Çeşitli ekstra bonuslar ve boostlar almanızda mümkün oluyor. Ancak benden söylemesi biraz zor. Antrenman tipleri her girişinizde farklılıklar gösterebiliyor. Örneğin bazen koşu yapabiliyorken bazende refleks çalışması yapmanız istenebilir. Takımla antrenman yapmanın yanı sıra kişisel antrenmanlarda oyuna farklı bir tat getirmiş. 2K yine hoş bir özellikle karşımıza çıkmış oldu. Live Practice git gide gelişecek bir alan gibi duruyor.

NBA-2K16-live-practice

NBA 2K16 bir çok alanda ele alınması gereken bir oyun dolayısı ile bu incelememizde online kısımları dahil etmedik. Online incelememizde yakın zamanda sitemizde yer bulacaktır.

[review]