blank

Now Attack İnceleme

Türk Kişi veya kişiler tarafından geliştirilen F2P FPS oyunu Now Attack geçtiğimiz ay beta sürümü ile bizleri karşıladı. Bende sizler için oyunu inceledim. İncelemeye başlamadan önce bunu belirtirim ki; bu oyun WarZ’nin geliştirilmiş hali. Yani bazı haritalar sizlere tanıdık gelebilir. Ancak bu Now Attack için bir eksi değil. Tam aksine bir artı. Oyunu sıkılmadan rahatlıkla oynayabiliyorsunuz. Ayrıca normalden daha büyük haritalar ile iki kat eğlence ve aksiyon oluyor.

 

 

Öncelikle Oyunun Grafiklerine Bakalım

Daha öncede belirttiğim gibi Now Attack, WarZ’nin geliştirilmiş sürümü. Bu da demek oluyor ki Now Attack’ın grafik motoru WarZ ile aynı. WarZ’nin MMOFPS hali de diyebiliriz. Sıkmayan grafikler ile oyunu akıcı bir şekilde oynayabiliyorsunuz ki bunu WarZ oyuncuları iyi bilir.

Oynanış

NowAttack’da TPS (Üçüncü şahıs görüş açısı) ve FPS (birinci şahıs görüş açısı) olmak üzere iki ayrı görüş açısı var. Bu da oyunda size ekstradan avantaj sağlamakta.

now-attack-3

Oyun İçi Özellikleri

Now Attack’ın oyun içi özellikleri bir hayli geliştirilmiş. Karakterlere kazandığınız geliştirme puanları ile ekleyebileceğiniz ”WarZ”den farklı özellikler mevcut. Bunun yanında silahlarınıza da istediğiniz gibi modifikasyon yapabiliyorsunuz. Ayrıca karakteriniz için kıyafetler, yeni yüz tipleri ve kostüm gibi ürünlerde satın alabilmeniz mümkün. Satın aldığınız kıyafet veya diğer ürünler size ekstradan savunma veya hızlı koşma gibi özellikler kazandıracaktır.

Now Attack, henüz beta sürecinde olduğundan tüm oyunculara sınırsız oyun parası veriliyor. Böylece oyunda istediğiniz her şeye sahip olabiliyorsunuz. Tam sürüme geçince’de silah, karakter gibi ürünlere ulaşmak için emek harcamanız gerekecektir.

Harita Tasarımları Ve Oyun Modları

Now Attack’ın haritaları büyükten küçüğe gerçekten harika. Sıkmayan, planlı tasarlanan ve ”bug” dediğimiz olay yaşanmayan haritalar. 10’dan Fazla haritaya sahip olan Now Attack’ın en hoşuma giden yanı büyük haritalara sahip olması. Bu büyük haritalar genelde birazdan anlatacağım bölge ele geçirme modunda oynanıyor. Doğrusu büyük haritalarda fazla oyuncu sayısı gerçekten çok zevkli oluyor.

Oyun modlarına bakacak olursak da, Takım oyunu, herkes tek ve bölge ele geçirme gibi sıradan ancak eğlenceli oyun modları mevcut.

Now Attack’ı indirmek ve kayıt olmak için buraya tıklayın. 

[review]