blank

GTA 5 Online Nasıl CEO Olunur

GTA 5 Online Nasıl CEO Olunur

Yeni güncelleme ile birlikte artık suç imparatorluğumuzu kurmanın zamanı geldi.

Daha öncesinde VIP güncellemeleri ile birlikte bu son güncellemenin de birleştirilmesi ile artık oyun tamamen çete kavgalarına dönüştü. Artık suç organizasyonları daha genişledi, daha da acımasız hale geldi.

Artık küçük suçların adamı, sıradan bir katil veya soyguncu falan değiliz. Artık bir suç organizasyonunun başındaki CEO olma zamanımız geldi. Finance and Felony güncellemesi ile birlikte zenginliğe varmanın da vakti geldi. Artık kendi işimizi yapacağız, kendi elemanlarımızı işe alacağız ve organizasyonlarımızı kuracağız ve başka çetelere çökmeye başlayacağız.

GTA-5-Online-pc-ps4-kacakcilik-ozel-esya-ozel-kargo-ceo-nasil-olunur

GTA 5 Online Nasıl CEO Olunur ?

Sizlere GTA 5 Online Nasıl CEO Olunur ? CEO olmak ne kazandıracak bunlardan bahsedeceğiz fakat her şeyden önce bir CEO olmak istiyorsanız ve bunları yapmak istiyorsanız bir ofis almanız gerekiyor. Daha sonrasında ise kaçak malları saklamak için bir depo almanız gerekiyor. Bunlardan sonra artık Al-Sat işine girmeye başlayabiliriz. Burada önemli bir noktayı özellikle hatırlatalım, takım içerisinde sadece 1 adet CEO olma imkanı var. Yani tıpkı Heist görevleri gibi düşünün, başkan koltuğuna takımınızda 1 kişi oturacak. Ayrıca tek başınıza büyük paralar yapmanın da imkanı yok. Sistem tamamen çeteleşme üzerine kurulu zaten. Karargahlar artık sizin yeni evleriniz, yeni yaşam alanlarınız unutmayın. Bir organizasyonun büyük paralar kazanması da emek istiyor arkadaş. Kaçakçılıkta basit işte değil hani anlarsınız.

Şimdi buradaki riskten bahsedecek olursak, riskiniz çok büyük arkadaşlar. Abartmıyorum bu risk gerçekten çok büyük, eğer koordineli bir şekilde hareket eden bir takım değilseniz, malları sağlıklı bir şekilde koruyarak götürmeniz çok zor. Burada yapılması gereken şey malların tam anlamıyla korunması, güvenli bir şekilde teslimatın yapılması ve ödemenin alınması. Peki buradaki risk ne diyorsanız, sizin çetenizin dışında diğer oyuncular, çeteler, polisler, oyun içerisindeki gangsterler dememiz yeterli galiba. Çünkü başka çetelerde haberini alır almaz sizin mallara çökmek isteyeceklerdir. 

Telefonunuzu açın ve Dynasty 8 Executive websitesine girin öncelikle ofis seçerken şu seçenekler karşınıza çıkacaklar umarız paranızı ayırmışsınız çünkü fiyatlar yüksek;

 • Maze Bank Tower: 4 milyon dolar
 • Lombank West: 3.1 milyon dolar
 • Arcadius Business Center: 2.25 milyon dolar
 • Maze Bank West: 1 milyon dolar

Ofisi altıktan sonra karşınıza, silah deposu, yaşam alanı, güvenli bölüm ve dekor seçenekleri karşınıza çıkıyor. Ayrıca kendi organizasyon isminizi kendiniz verebiliyorsunuz. Ayrıca bir yardımcı asistan kiralayabiliyorsunuz, boş işleri yaptırabilirsiniz ona, ayrıca içeride bedava yiyecek içecek bol bol olacak tam ekiple takılmak isterseniz yeri diyebiliriz.

Paranız gerçekten başta çok olması gerekli neredeyse 7 milyona yakın bir para harcanıyor tüm her şeyi açmak istediğinizde. Ayrıca illa hemen CEO olun demiyoruz, önce CEO olan kişilere ortak olabilirsiniz. Ceo ve Ortak olmanın bazı faydaları var sıralayacak olursak;

GTA-5-Online-pc-ps4-kacakcilik-ozel-esya-ozel-kargo-ceo-nasil-olunur-2

GTA 5 Online Nasıl CEO Olunur

GTA 5 Online CEO Olmanın Faydaları

 • Var olan tüm korumalar CEO ve Ortaklarının yanında olacaklar
 • Ofis ve Depo satın almak, yeni araçların satın alınabilmesi için kilitleri açıyor ve daha bir çok faydalar

GTA 5 Online CEO Ortağı Olmanın Faydaları

 • Özel Kargo görevleri için sadakat bonusları
 • Sağlık yenilenmesinin artması
 • CEO Ortağı olduğu için RP puanı bonusu artması

SecuroServ bilgisayarınızdan ofisinizi ve depolarınızı yönetebilirsiniz. Görev satın alabilirsiniz. Ofisinizin içerisinde 3D bir harita göreceksiniz o aktif olarak kullanılabiliyor. Ayrıca bu harita üzerinde satın alabileceğiniz depoları da görebilirsiniz.

GTA-5-Online-pc-ps4-kacakcilik-ozel-esya-ozel-kargo-ceo-nasil-olunur-3

GTA 5 Online Depolar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

 • Aynı anda ancak 5 adet depoya sahip olabilirsiniz
 • Görev satmak depolardan yapılabiliyor
 • Satın aldığınız görevlerden elde ettikleriniz depolarda saklanıyor
 • Küçük depolar sadece 16 adet Özel Kargo kapasiteli
 • Orta büyüklükte olanlar 42 adet Özel Kargo kapasiteli
 • Büyük olanlar ise 111 adet Özel Kargo kapasiteli
 • Ayrıca Depolarınızda araçlarınızı daha da zırhlı bir hale getirip motor güçlendirmesi yaparak hızlandıra biliyorsunuz.

GTA-5-Online-pc-ps4-kacakcilik-ozel-esya-ozel-kargo-ceo-nasil-olunur-4

GTA 5 Online Nasıl CEO Olunur

GTA 5 Online Özel Kargo Nasıl Alınır ?

Özel kargo alabilmeniz için ofisiniz içerisindeki SecuroServ bilgisayarını kullanmalısınız. Sayıya göre de zorluk dereceleri değişmektedir.

 • Zorlukları değişkenlik gösteren toplamda 20 adet görev alabilirsiniz
 • Depolara teslim edilen kutular için ödeme alırsınız aksi takdirde kutu kırıldıysa hiç bir şey alamazsınız
 • Bir kaç kere Özek Kargo teslimatlarınızı yaptıysanız artık Özel Eşya işine de girebilirsiniz. Özel Eşya da tıpkı kargolar gibi yok edilebilir oluyor
 • Özel Eşyalar çok daha fazla para getirisi sağlıyor ancak her bir depo için 1 adet özel eşya saklayabilirsiniz. Bunlarda genelde elmaslar, özel saatler, nadir deri gibi eşyalar oluyor
 • Takım koordinasyonlu çalışmalısınız ki 1 eşya 1 kişi tarafından ancak taşınabilir.
 • Bir Özel Kargo topladığınızda oyun içerisindeki tüm oyuncular uyarılıyor bu yüzden sağlam bir savunma yapmaya hazırlıklı olun
 • Ayrıca ofisinize aldığınız yardımcı asistan oraya süs olarak gelmiyor onu da kullanın bir çok özelliği mevcut

gta_finance_chopper

GTA 5 Online Özel Kargo Nasıl Satılır ?

Bunu yapabilmek için ofisinizde öncelikle mallarınız olması gerekiyor. Onun dışında deponuzdaki dizüstü bilgisayarı kullanmanız gerekiyor. Başka bir alıcı ile anlaşma sağladığınızda görevi sattığınızda yani karşı tarafa 3 farklı görevlerden birini verebilirsiniz. Yani Yer görevleri, hava görevleri veya deniz görevlerinden seçmeniz gerekiyor. Ayrıca kargolarınızın belirli bölümleri şeklinde de satabiliyorsunuz.

GTA 5 Online Depolar Nasıl Savunulur ?

Depolarınız başka oyuncular tarafından yok edilemez, oyun böyle bir şeye izin vermiyor. Yani onların girmelerinin yolları yok, ancak Los Santos şehrinin çeteleri tarafından saldırıya uğrayabilir. Ne kadar çok malları stoklarsanız o kadar çok dikkat çekmeye başlarsınız bu yüzden hamlelerinizi akıllı kullanın. Eğer bir çete sizin deponuza saldırıyor ise o an oyunda ne yapıyorsanız bırakın ve gidip deponuzu kurtarın bunu kesinlikle birazdan giderim falan diye düşünmeyin emekleriniz boşa gider.

Ayrıca savunma yapamazsanız da mallarınızın bir çoğunu çalarlar ve yine bir sürü emek boşa gidebilir.

Sizlere elimizden geldiğince GTA 5 Online Kaçakçılık hakkında bilgiler vermeye çalıştık.

GTA-5-Online-pc-ps4-kacakcilik-ozel-esya-ozel-kargo-ceo-nasil-olunur-5

GTA 5 Online Nasıl CEO Olunur