The Culling Rehberi Bölüm 1: Perks ve Airdrop

The Culling Airdrop

Oyunda şuan toplamda 33 adet Airdrop bulunuyor. Bu airdrop’ları açtıkça Ana Menü’de Loadout bölümünde görebiliyorsunuz ve oyun başlamadan herhangi istediğiniz bir Airdrop seçerek o şekilde oyuna dahil olabiliyorsunuz. Fakat yeni başlayan oyuncular için tavsiyemiz Suprise me! isimli Airdrop seçeneğini seçmeleri ki böylelikle her oyunda Airdrop indirebilirseniz listenize de seçilebilir şekilde o paketi eklemiş olabileceksiniz.

the-culling-rehber-perks-airdrop-weapons-silahlar-inceleme-taktikler-harita-2

Öncelikle en önemli tavsiyeleri yapacak olursak Airdrop’lar ile ilgili oyunun belirli zamanlarında haritanın tam ortasına arada sırada Airdrop’lar geliyor. Bunu oyun oyunculara bedava gönderiyor. Peki buradaki tehlike ne ?

Yeni airdrop öğrenmek için çok iyi bir seçenek fakat muhtemelen sizin gibi bir çok rakipte o airdropları açmak için orada bulunacaklar. O yüzden çok dikkatli oynamanız gerekmekte. Gönderilen airdroplar arasında farklı farklı seçenekler oluyor. Bazen 3 tane Airdrop geliyor bunlardan 2 tanesi patlıyor size zarar verebiliyor diğer 1 tanesinin içinde malzeme çıkıyor. Bazen oyunun herhangi bir yapısına rastgele bir airdrop geliyor. Bir başka bedava airdrop kapmanın yöntemi de bu çok oyunculuk isteyen bir seçenek rakibinizin Airdrop’larını çağırdıklarında onları takip ederek rakibe ulaşmadan havada airdrop’u vurup hemen açıp kaçmak.

Airdroplar ile ilgili uzun uzadıya tek tek liste vermenin gerek olmadığını düşünerek. Zamanla kendi oyun tarzınızı oluşturduğunuz da kendinize Airdrop’lar seçeceksiniz. Burada bir başka tavisye olarak arkadaşınız ile 2 kişi takım halinde girdiğiniz oyunlarda güzel bir strateji oluşturmanız;

Örneğin; Bir arkadaşınız daha çok savunma yönelikli yakın dövüş silahları kullanan ve daha az hasar alan perksler kullanarak rakip takımın arasında daha fazla hayatta kalarak savunma tarzlı oynaması ve bu arada sizin uzaktan rakipleri öldürmeye çalışmanız. Bunun için bir tavsiye verecek olursam ki diğer rehber bölümlerinde tek tek detaylı strateji tavsiyeleri yapacağım şimdilik bu ufaktan fısıldama olsun.
? Tough Airdrop seçerek sopa ağırlıklı oynamak ve Perks seçimlerini ise;
? Leather Hide, Submission, Immunity şeklinde seçmek.

Bu şekilde ki arkadaş çok daha dayanıklı ve Airdrop’tan çıkaracağı en üst seviye Sopa ile rakiplere hasar konusunda da çok etkili olabilecek. Diğer takım arkadaşının ise bunun yanında çok daha hıza ve hızlı vurmaya yönelik oynaması diyebiliriz.

? Ninja Airdrop seçerek bıçak sınıfı silah ağırlıklı oynaması ve Perks seçimlerini ise;
? Brutus, Run With Knives, Bloodbath şeklinde seçmek.

Bu şekildeki arkadaşta çok daha hızlı ve rakiplerine sürekli kanama yarası açan ve savunma arkadaşı birisi ile kapışırken hızlıca gelip rakibe arkadan öldürücü darbeler vurabilecek.
Rehber serimiz devam edecek ve bu seri ile birlikte The Culling oyununda hayatta kalmayı ve rakiplerinizi paramparça etmeyi öğreteceğiz sizlere. Bölüm 2’yi bekleyin. Hepinize bol şans ve unutmayın rakibe acımak yok, merhamet yok.