blank

The Culling Rehberi Bölüm 2: Harita ve Taktikler

The Culling Rehberi Bölüm 2: Harita ve Taktikler

Rehberi serimize ara vermiştik şimdi ikinci bölümü ile birlikteyiz sevgili okurlar. Bu bölümde The Culling oyununun haritasından ve haritada özellikle look bölgelerinin neresi olduğunu rastgele gönderilen airdroplardan ve yapmamız gereken bazı şeylerden bahsedeceğiz.

Öncelikle The Culling şu sıralar sürekli büyük güncellemeler alıyor ve bu güncellemeler ile birlikte oyunda bir çok şey değişiyor. Bunları kısaca bahsedecek olursak oyunun görsel açıdan iyileştirilmeleri gerçekleştiriliyor. Oyuncuların koşusunda ufak değişiklikler oldu. Tüm silahlarda tekrardan bir denge düzeni oluşturdular. Bazı silahların kullanımı hızını aştığı için bunlarda da bazı yavaşlatmalara gittiler. Oyun gün geçtikçe sürekli olarak güncelleniyor ve yenilikler geliyor. Bunların dışında bir çok bug düzeltildi ve oyuna kadın karakter eklendi.

The Culling Rehberi Bölüm 2


Yeni Perks

Ayrıca yeni 3 adet Perk seçeneğimiz daha oyuna geldi;

  • Inhuman : Man Tracker ile yani küçük bir alet ile düşmanın yönüne ve uzaklığını gösteren alete yakalanmazsınız. Yani bir nevi aletlere görünmez oluyorsunuz ve Alarm Gun ile işaretlendiğiniz de hiç bir şey olmaz.
  • Dig Deep : Son öldürücü hasarı aldığınızda her maç için 1 kereye mahsus +30 Can daha kazanırsınız ve son bir şans olarak bunu kullanabilirsiniz.
  • Angry Octopus : 30 Can altına düştüğünüz anda otomatik olarak karakteriniz yere smoke bombası bırakır ve bu zehirli bombadan siz etkilenmezsiniz.

The Culling silahlarına yeni Tier 4 Spear ( 4. Seviye Mızrak Sınıfı ) silah eklendi.


Yeni Airdroplar

Yeni Airdrop seçeneklerimiz de geldi tabiki yeni silah ile birlikte ve ayrıca işinize çok yarayacak çok güzel bir airdrop geldi.

  • Polecat Airdrop : Trident ( Tier 4 Spear ) , Survival Spear ve Javelin veriyor
  • Cyclops : Trident ( Tier 4 Spear ) , Orange iğnesi , vücut zırhı veriyor
  • Bait Crate : İşte bu airdrop ise acayip eğlenceli bir hale getirdi oyunu. Kendisi aslında bir tuzak. İçerisinden herhangi bir silah falan çıkmıyor. Kim açarsa direk suratına patlıyor ve sağlam can götürüyor. 

Trials Maçları

Bu yeni eklenen özellik ile kendi başımıza oynadığımız (Free For All) moduna bir yenilik getirildi. Eğer bu modda hayatta kalan siz olursanız oyun sonunda bir ödül alıyorsunuz. Bu ödül 1 adet token. Bu tokenler ne işe yarıyor derseniz eğer. Belirli dönemlerde muhtemelen haftalık olarak oyunun belirli zamanlarında açılacak olan ve sadece Token sahibi olanların girebildiği maçlar düzenleniyor. Bir nevi şampiyonlar ligi diyebiliriz buna.


Tüm bunları sizlere anlattıktan sonra gelelim haritaya, oyunda aslında haritada bazı değişiklikler yapıldı. Fakat genel anlamda oyunun haritasında geniş çaplı değişiklikler yok. The Culling Rehberi Bölüm 2: Harita ve Taktikler makalemizde sizlere haritayı Türkçe anlaşılabilir şekilde sunduk. Aşağıdan haritanın kendisini görebilirsiniz ve üzerine tıklayarak büyütebilirsiniz.

the-culling-harita

The Culling Rehberi Bölüm 2

Bedava Airdrop Taktikleri İçin Diğer Sayfaya Geçiniz 

The Culling Rehberi Bölüm 2: Harita ve Taktikler