blank

PUBG Mobile Fırtınası Durmuyor

Oyunun iOS ve Android sürümleri, 2018 yılında piyasada yerini aldı. Çıktığı günden itibaren birinci sırada duran yapım, zamana meydan okuyarak en popüler oyunlar arasında olmayı başardı. PUBG Mobile şimdilik dünya çapında bir milyardan fazla indirme sayısına ulaştı.

PUBG Mobile ekibi, oyunculara teşekkür etti

Türkiye’deki resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada: “Oyuncular, seviye atlama sırası bizde! PUBG Mobile, dünya çapında bir milyardan fazla indirmeye ulaştı” ifadeleri kullanıldı. Aynı zamanda bir video da yayınlayan şirket, oyunculara teşekkür etti. Oyunun üçüncü yılını kutlamaya hazırlanan stüdyo bunu yeni rekorla kutladı.

blank

Benzer bir açıklama da stüdyonun CEO’su Changan Kim’den yapıldı. Yine Twitter üzerinden bir video paylaşan Kim, bu başarı için tüm oyunculara teşekkür etti ve PUBG Mobile’ı üçüncü yılını kutladı. Kim, aynı zamanda yenilikler yaparak, mobil oyun tarihini baştan yazmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi. 

Yeni versiyon yolda

Neredeyse çıktığı günden bu yana zirvede olan oyun kısa süre içerisinde büyük başarılar elde etti. Yakın zamanda fragmanı yayınlanan PUBG New State, ön kayıtları kabul etmeye başlamış durumda. PUBG Mobile 2 olarak tanımlanabilecek bu oyun, her ne kadar adından iki geçirmese de farklı bir yapım olarak karşımıza çıkacak gibi duruyor. 2021 yılında piyasaya sürülmesi düşünülen oyunun ne kadar başarılı olacağı ise şimdiden büyük bir merak konusu.

Yeni oyunla ilgili geçtiğimiz günlerde geliştirici ekip bazı açıklamalarda bulundu. Oyun, 2051 yılında geçecek ve yeni nesil teknolojileri içerisinde barındıracak. Oyunda yeni haritalar, yeni nesil silahlar ve drone gibi araçlar bol miktarda yer bulacak. Kurum, açıklamasında özellikle oyunun grafiklerine dikkat çekti. İddiaya göre PUBG New State, grafikleriyle mobil cihazların sınırlarını zorlayacak.