blank

Raven, Call of Duty: Warzone ‘da Hile Yapanlara Çok Sinirlendi

Call of Duty:Warzone geliştiricisi Raven, stüdyonun en iyi çalışmalarını hiç ettiğinden dolayı oyunda hile yapanlardan, bileğinin hakkıyla oyunu oynayanların nefret ettiğinden bile daha fazla nefret ediyor.
Call of Duty:Warzone piyasaya ilk çıktığından beri oyuncuların kolay hile yapabilmesiyle ilgili sorunlar yaşadı. Geliştirici Raven bu sorunla ilgili bir çok çözüm yolu bulmasına rağmen emek hırsızı oyucuların hile yapmasını önleyemede yetersiz kalıyor. Bu yüzden de Raven oyun için özel bir yaptırım ekibiyle hile yapanları düzenli olarak banlıyor. Ama bu yaptırımlar oyuncuların gözünde yetersiz gözüküyor.

Ancak Warzone oyuncularının bazen gözden kaçırdığı bir şey de Raven’ın hile yapanlardan oyuncular kadar hatta daha fazla nefret etmesidir. Raven kreatif direktörü Amos Hodge, VGC’ye verdiği demeçte, “hiç kimse hile yapanlardan bizden daha fazla nefret edemez. Bu içeriği oyuncular için yapıyoruz ve bunun oyununuzu mahvetmesine üzülürken, hayatımda yaptığım en iyi işlerden bazılarını mahvettiği için üzgünüm.” demiştir.

Hodge, Raven’daki ekibin geri kalanının bu duyguyu paylaştığını da sözlerine ekledi.

“Biz yüreğimizi bu içeriğe koyduk, 100 milyon oyuncumuz var, bir yıl oldu, bu çok büyük bir aşama ve şimdiye kadar yaptığımız en iyi işlerden bazıları ve sahtekarların gelip oyunu mahvetmesi bizi herkesten fazla rahatsız ediyor.”

Biz de Amos Hodge ile aynı fikirdeyiz. Umarız bu hatalar yüzünden Call of Duty:Warzone oyuncuların büyük bir bölümünü kaybetmez.