blank

Supercell’den üç yeni Clash of Clans oyunu!

Clash of Clans ve Clash Royale gibi mobil oyunların yapımcısı olan Supercell, sahip olduğu fantezi evrenini büyük bir şekilde geliştirme planlarını severlerine duyurdu.

Finlandiyalı firma, paylaştığı blog içeriğinde “Mevcut oyunculara yeni bir Clash deneyimi sunmanın yanı sıra, Clash’i daha önce bu deneyimi yaşamamış yeni kitlelere genişletmek istiyoruz” açıklamasında bulundular. Buna göre firmanın yeni oyunları sıra tabanlı taktik macera oyunu Clash Quest, sevimli minyatürlerden takımlar kurarak oynanan masa oyunu Clash Mini, ve bir co-op aksiyon tabanlı rol yapma oyunu Clash Heroes.

Bahsedilen oyunların gelişiminin henüz oldukça erken olduğunu aktaran Supercell, işlerin ilerledikçe muhtemel bazı değişikliklerle de karşılaşma ihtimalinin olduğunu hatırlattı. Ancak geliştirici firmanın beta sürümündeki oyunları rafa kaldırma konusunda kötü bir şöhreti bulunmakta. Dolayısıyla bu oyunlardan bazılarını hiç görememe ihtimalimiz bulunuyor. Geri bildirimlerle hayranların hak ettiği oyunlar olabileceğini var sayan firma, “Yine de standartları karşılamazsa, onları iptal ederiz ve diğer girişimlere geçeriz”dedi.

Firmanın yürürlüğe koyduğu bu oyun projesi, fantezi evrenini genişletme hamlesinin parçalarından biri. Zira Supercell geçen yılın ilk zamanlarında kısa animasyon filmiyle 2016’da The Simpsons’da çalışan yazarların yönettiği bir Clash web dizisi yayınlamıştı. Ayrıca yeni oyunlardan Mini ve Heroes, şirketin son yıllardaki büyümesinin etkisiyle yeni Şangay stüdyosu tarafından geliştirilecek.

Son olarak firma, Clans ve Royale oyunlarının bu yeni üç yapımdan ayrı olarak ilerleyecek. Bu da mevcut oyunlar için herhangi geliştirme sıkıntısı yaşanmayacağı anlamına geliyor. Yeni oyunların ne zaman piyasaya sürüleceği ile ilgili bilgi paylaşılmadı.

Firmanın üç yeni oyunuyla ilgili videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.