blank

Valorant Sesli Sohbeti Kayıt Altına Alınacak

Riot Games, Gizlilik Bildirimi ve Hizmet Koşullarında değişiklikler yaptı ve bundan böyle Valorant’taki tüm sesli sohbetlerin “rahatsız edici sesli iletişim” ile mücadele amacıyla kaydedileceğini belirtti.

Bildiriye göre, bu Riot’un League of Legends gibi diğer oyunlarında da bu sesli sohbet dinlemesini eklemesi olası bir durum, ancak şimdilik sohbetin kaydedileceği tek oyun Valorant.

Güncellemede yazana göre, “Yıkıcı davranışı azaltmanın, uzun vadeli yatırım ve özellikle sesli iletişim açısından ele alınması gereken birçok farklı yaklaşım gerektiren karmaşık bir sorun olduğunu biliyoruz.” “Bu uzun yolculukta hâlâ yapılacak işler var, ancak oyuncuların oyunlarımızı oynarken hak ettikleri sosyal deneyimleri sağlamakda da kararlıyız.” diye de açıklamasını bitirdi.

“Oyun içi deneyimleri iyileştireceğine inandığımız diğer yaklaşımları araştırıyoruz ve önümüzdeki aylarda planlarımız hakkında bir güncelleme paylaşacağız, ancak rahatsız edici sesli iletişim raporlarına göre harekete geçme becerisinin ilklerden biri olduğuna inanıyoruz güvenli bir şekilde birlikte oynayabileceğimiz bir topluluğa doğru adımlar atıyoruz. “

Riot, kaydedilen sohbetin, bir oyuncu rahatsız edici bir davranış raporu sunduğunda verileri değerlendirmek için kullanılacağını belirtiyor. İletişim incelendikten sonra, bir incelemeden sonra artık ihtiyaç kalmadığında veriler silinecektir.

Günümüzde bir çok oyunda oyun içi rahatsız etmeler ve oyuncuların kişiler bilgilerini isteme gibi sorunlar yaşanmakta ve dileriz ki bu bilgiler üçüncü şahıslarla paylaşılmaz.