blank

14. İstanbul Bienali: Tuzlu Su

TUZLU SU: Düşünce Biçimleri Üzerine Bir Teori başlıklı 14. İstanbul Bienali?nin bir parçası olarak, İKSV ve İstanbul Modern Sinema işbirliğiyle bir film programı gerçekleştiriliyor.

15 Ekim, Perşembe günü saat 14’te, Utah ve California’daki farklı mekânlarda çekilen manzara görüntülerinin Smithson‘ın Jetty‘si ve Ballard‘ın öyküsüyle iç içe geçtiği Tacita Dean‘ın 27 dakikalık filmi JG (2013) gösterilecek.

Aynı gün saat 15’te, Guido wan der Werve‘in mecazi anıtlar, ritüeller ve anma etkinliklerinin tarihsel olarak ebedileştirilmesini üç farklı yolculuk hikâyesi üzerinden kışkırttığı 34 dakikalık filmi Numara On Dört, Ev (2012) filmi gösterilecek.

Ardından saat 16’da, Lina Wertmüller‘in Dalgalarla Başbaşa (1974) filmi ile birlikte Rosalind Nashashibi‘nin Bekar Makinaları: Bölüm 1 (2007) adlı kısa filmi gösterilecek. Günün son programı olarak ise saat 19’da, Joachim Rønning ve Espen Sandberg‘in filmi Kon-Tiki (2012) ile birlikte David Lamelas‘ın kısa filmi Bardağa Süt Dökmek (1973) gösterilecek. Programa ilgili web sitesinden ulaşmanız mümkündür.