blank

Ant Man Film İzlenimi

Marvel Comics çizgi roman serisinden uyarlanmış ve Peyton Reed tarafından yönetilen Ant Man yani Karınca Adam filmi geçtiğimiz hafta 3D seçeneği ile beraber vizyona girdi. Biz Turkish Player ekibi olarak sizler için; peki film nasıldı ? izlenmeye değer mi ? gibi sorularınızı cevaplamak için filmi Türkçe Dublaj ve 3D seçeneği ile Cinemaximum’dan izledik!

Kaliteli ve karakterine yakışan oyuncu kadrosu ile Ant Man izlenmeye değerdi. Ancak bu cümle yetmez! hemen filmin hikayesine bakalım:

Hikaye

Doksanlı yıllarda yaşayan Michael Douglas küçülmenin formülünü keşfeder. Kendine ve eşine teknolojik bir kostüm yapar ve o kostümü giyip ikisi de bulduğu formül ile küçülür. Kendilerine Ant Man adını veren ikili, Almanların ülkelerine saldırdığı dönemde onlara eşiyle birlikte karşı gelir ve ikisi birer efsane olurlar. Daha sonra ikisi işi bırakır ve Michael kendi biyolojik şirketini kurar. Şirketi kurarken yanına genç bir dehayı alır ve onunla beraber şirketi büyütmeye başlarlar. Ancak yanına aldığı deha gence küçülme formülünü vermez ve buna deliren genç onu şirketten atmak için her yolu bulur. Sonunda şirketin sahibini şirketten oy birliği ile attırır ve kendi küçülme formülünü üretmeye çalışır. Bu çalışma sonucunda başarısız kalsa’da çalışmaya gizlice devam eder ve aradan yıllar geçer. Bu sırada Ant Man yaşlanır ve kendinin yerine geçecek birini arar. İşte bu sırada film başlıyor!

İzlenmeye Değer mi ?

Film her yönünden izlenmeye değer. Sonuçta Marvel evreninde geçiyor. Ayrıca film Marvel evreninde geçtiği için Avengers rüzgarı’da var. Iron Man yani Tony Stark’ın ismi de ve olumsuzluğu da geçiyor. Bir sonraki Avengers filmlerinde yer alma olasılığı yüksek. Ayrıca Türkçe Dublaj seslendirmeleri de gerçekten harika! alt yazı izlemek isteyenler tekrar düşünebilir.

Mutlaka ama mutlaka İzleyin!

Eski Ant Man’ın kızı filme pek uymamış.

Karıncılar için 3D’ye daha fazla önem verilebilirdi.

+ Hikayesi belkide Marvel evreninin en iyileri arasında.

İzleyiciyi asla sıkmıyor, tam tersi filme çekiyor!

[review]