blank

Disney, Marvel Filmlerinin Çıkış Programını Açıkladı

Pandeminin en büyük hasarını verdiği sektörlerden biri hiç şüphesiz sinema oldu. Gişe rekorları kırmak için projelendirilen, en büyük isteği dev bir gişe başarısı olan filmler de haliyle pandemiden oldukça kötü etkilendi. Bu filmler arasında tahmin edeceğiniz üzere Marvel filmleri de yerini aldı ve halen daha bazı ertelemeler ile tarih değişiklikleri oluyor. Çünkü Disney, bazı yüksek beklentisi olan filmlerle gişede şansını yoklamak istiyor.

Bu süreçte sürekli ertelenenlerden biri de Black Widow yapımı olmuştu olmuştu. Disney’in bir süredir ertelediği ve yeni bir tarih aradığı Black Widow yapımı için, önümüzdeki 3 yıl boyunca karşımıza gelecek diğer Marvel filmleriyle birlikte yeni bir tarih geldi. Disney, yayınladığı Marvel programında, 2022’de karşımıza çıkacak sürpriz bir film de bulunuyor.

blank

7 tanesi bilinen 12 yeni Marvel filmi

Disney tarafından yayınlanan söz konusu listeye baktığımızda 2021 – 2022 – 2023 yıllarında karşımıza şu an için açıklanan 12 yeni Marvel filmi geleceğini anlıyoruz. Bunlardan en yakın tarihlisi, 9 Temmuz’da vizyonda olacak olan Black Widow. Senenin geri kalanı için ise listede 3 Eylül tarihinde izleyicisi ile buluşacak Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings ve 5 Kasım’da gelecek olan Eternals.

blank

Yayınlanan programda esas dikkat çekici kısım ise 2022 yılında bulunan ve 7 Ekim’de yayınlanacak olan isimsiz Marvel filmi. 2022 yılı için şu ana kadar 25 Mart’ta Doctor Strange in the Multiverse of Madness, 6 Mayıs’ta Thor: Love and Thunder, 8 Temmuz’da Black Panther 2 ve 11 Kasım’da Captain Marvel 2 yer alıyor. Ancak anlaşılan o ki Disney, 7 Ekim 2022 için sürpriz bir Marvel filmi üzerinde de çalışmalarına devam ediyor.

Son olarak 2023’de ise henüz isimleri açıklanmamış 4 farklı Marvel yapımı için verilen tarihleri görüyoruz. 17 Şubat, 5 Mayıs, 28 Temmuz ve 3 Kasım 2023 olarak karşımıza çıkan bu tarihler için henüz herhangi bir film paylaşımı yok. Ancak Disney’in daha önce paylaşılan bilgilere göre Ant-Man and the Wasp: Quantumania, Guardians of the Galaxy Vol. 3, Fantastic Four, Deadpool 3 ve Blade üzerinde çalışmalarını biliyoruz. Bu da filmsiz kalan tarihlere tam uyacak bir program oluşturuyor. Ancak tabii ki gerçekte bu filmlerin ne olacağını bilmek için Disney’in resmi açıklamaları olmadan tam bir şey söyleyemeyiz.