blank

Filmekimi Seçkisi: Carol (2015)

Bildiğiniz üzere İKSV‘nin düzenlediği Filmekimi, 3-11 Ekim tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştiriliyor. 46 filmin gösterildiği festivalde, siz festival takipçileri için bir seçki sunuluyor. Bu filmler dışında programı Filmekimi’nin sitesi üzerinden de takip edebilirsiniz.

Carol, 3 Ekim saat 21.30’da Atlas Sineması‘nda gösterilecektir. Filmin yönetmeni Todd Haynes, başrollerini ise Rooney Mara, Sarah Paulson ve Cate Blanchett gibi isimler paylaşmaktadır.

Suç ve gerilim romanlarının usta yazarı Patricia Highsmith?in kendi deneyimlerinden yola çıkarak yazdığı 1952 tarihli romanı, 11 yıllık bir yapım sürecinden sonra beyazperdede. Amerika?da ilişkilerin karanlık yüzüne bakan yönetmen Todd Haynes, şahane kadrosu ve olağanüstü sanat tasarımıyla yılın bu en çok övülen filminde 1950?lerin New York?unda iki kadının yasak aşkını anlatıyor. Tezgâhtarlık yapan ve başka bir hayat düşleyen Therese, yürümeyen evliliğinden bunalmış çekici Carol ile tanışır. Birbirlerine iyice bağlanmışlarken ilişkileri ortaya çıkınca her şeyi artlarında bırakıp yollara düşerler.