blank

Firewatch Oyunu Sinema Filmi Oluyor

Firewatch Oyunu Sinema Filmi Oluyor

Campo Santo ismindeki bağımsız bir yapım tarafından geliştirilen ve kısa sürede oyuncuların gözdesi haline gelen Firewatch, yapılan ortaklık ile birlikte film oluyor.

Campo Santo’nun geliştirdiği ve yayınladığı, çıkışı ile birlikte oldukça iyi inceleme notları alan fakat kısa hikayesiyle eleştirilere maruz kalan Firewatch’ın yeni durağı beyaz perde oluyor. Firewatch oyunu sinema filmi oluyor. Geçtiğimiz hafta Xbox platformlarına çıkışını gerçekleştiren yapımın geliştiricisi Campo Santo, Good Universe ismindeki yapımcı firma ile ortaklıklarını The Holywood Reporter isimli site üzerinden açıkladı ve Firewatch isimli yapımın beyaz perdede yerini alacağı duyuruldu. Ayrıca geçtiğimiz saatlerde toplam satış rakamları açıklanan yapım Steam’da 28 TL fiyat etiketiyle yerini alırken toplam 1 milyon satış rakamını geçmeyi başarmış.

Firewatch Oyunu Sinema Filmi Oluyor

Firewatch Oyunu Sinema Filmi Oluyor

Good Universe ile yapılan ortaklık ve Firewatch’ın beyaz perdeye taşınacak olması ile ilgili konular hakkında Campo Santo’nun kurucusu Sean Vanaman şu açıklamalarda bulundu;

Good Universe şirketi ile aramızda çok tatlı benzerlikler bulunuyor. Bu dönemde bu türden benzerlikler bulup aynı değerlere eşit derecede önem verebilirsek, bu partnerleşmenin çok nadir bir şey olduğunu gösterebiliriz.

5 saat kadar kısa bir oynanış fakat bir o kadar etkileyici bir hikayeye sahip olan Firewatch’da eşinin genç yaşta Alzheimer’a yakalanmasıyla alkole bulaşan ve ardından bir ormanda sakin ve huzur içinde yaşayacağı bir iş teklifini kabul eden Henry ismindeki karakterin maceralarını yaşıyorduk. Diyalogların mükemmel bir şekilde yazılıp işlendiği oyunun filmi de umarız oyunu kadar başarılı olur.