blank

Fragman: Arianna’dan İlk Video Klip

Bu yıl düzenlenen Venedik Film Festivali‘nde prömiyerini gerçekleştiren Arianna içerisinde sıradışı bir hikaye barındırıyor. Yönetmen Carlo Lavagna‘nın ilk uzun metrajlı film denemesi olan bu proje şimdiden yeni sezonda oldukça ses getirecek gibi duruyor. Filmin yönetmenliğiyle beraber aynı zamanda yapımcılığını üstlenen Lavagna’nın yanı sıra filmin senaristliğini ise Chiara Barzini ve Carlo Salsa yapmaktadır.

Filmin oyuncu kadrosu oldukça renkli. Kadroda Ondina Quadri, Massimo Popolizio, Valentine Carnelutti gibi isimler var. Filmin konusu ise oldukça ilginç. Yönetmen Lavagna uzun süren interseks çalışmalarını bir gün İtalya’da tanışmış olduğu Arianna ile birlikte tekrar gündeme getirir. Zira burada tanıştığı Arianna İtalya’da ilk interseks kurucusudur. Yönetmen her ne kadar bu film projesini onun sayesinde küllerinden ayağa kaldırdı. Her ne kadar burada tanıştığı Arianna daha sonra ölse de yönetmen ona ithaf olarak bu film projesini devam ettirdi.

Şimdilik bu filmin ülkemizde vizyona girip girmemesi konusunda elimizde net bir bilgi yok. Filmin fragmanını aşağıdan izleyebilirsiniz.