blank

Ready Player One’ın Kadın Başrol Oyuncusu Kim Olacak?

Bu yıl ve gelecek dönem vizyona girmesi planlanan hemen her filmin altyapısında bir uyarlama söz konusu. İşte bir roman uyarlaması film daha Ready Player One! Film, Ernest Cline‘ın aynı adlı romanından Spielberg‘in üstün yorumuyla beyazperdeye aktarılmayı bekleniyor şu günlerde ancak yönetmenin dediğine göre filmin kadın başrol oyuncusu hala belli değil. Yönetmen kadın başrol seçimlerinde ince eleyip sık dokuyarak 3 isim öne sürdü. Bunlar Elle Fanning, Lola Kirke, Olivia Cooke idi.

Filmin konusu 1980’lerin popüler kültürüne eleştirel odaklı bir yaklaşım taşıyor. Senaryonun kompozisyonu çift yönlü olarak inşa edilmiş. Yani film bir yandan 1980’lerdeki popüler kültüre eleştirel yaklaşırken diğer taraftan ise film günümüzde içerisinde bulunduğumuz çağı karşılaştırmalı yorumlamamız açısında bize rehberlik ediyor.

2017 yılında vizyona girmesi planlanan filmin başrol kadın oyuncusuna dair henüz yukarıda bahsettiğimiz üç isim haricinde herhangi bir gelişme yok. Bakalım önümüzdeki günlerde bizi hangi haberler bekliyor olacak.