blank

Süper Kahramanların Devri Kapanıyor Mu? Spielberg Yanıtladı

Geçtiğimiz günlerde ülkemizde de 27 Kasım tarihinde vizyona girecek olan başrollerinde Tom Hanks, Austin Stowell, Amy Ryan gibi isimlerin yer aldığı, yönetmenliğini Spielberg‘in yaptığı Bridge of Spies basın turunda yönetmene gelecek dönem sineması adına pek çok soru sorulmuş. Yönetmenin bu sorular içerisinde yanıtladığı ve açıklayamaya kavuşturduğu en önemli noktalardan biri ise gelecek dönemlerde sinemanın süper kahramanlarla ilişkisinin kesip kesmeyeceği üzerineydi.

Spielberg’in söylemine göre bir zamanlar nasıl Western filmleri revaçtaysa bu dönemde de süper kahraman filmleri revaçta. Ancak görünen o ki bu dönemleri de bir yerden sonra geride bırakacağız zira ünlü stüdyoların artık süper kahraman senaryolarına ilişkin ellerinde malzeme kalmamış bulunmakta. Bu da sinema dünyasına sürekli kendisini tekrar etme opsiyonunu çıkarıyor.

Yönetmen elbette süper kahramanların modasının bir daha hiçbir zaman gelmeyeceğini düşünmüyor. Yönetmenin iddiasına göre süper kahraman senaryoları sadece bir noktada kırılma noktasına gelecek.