blank

Trumbo’dan Yeni Fragman

Filmin başrol koltuğunda The Breaking Bad dizisiyle gönüllere taht kurmuş Bryan Cranston, Helen Mirren, Elle Fanning, Diane Lane, Louis C.K.’nın yer aldığı Trumbo‘dan yeni bir fragman yayınlandı. Hollywood’un en önemli senaristlerinden biri olarak kabul edilen Dalton Trumbo‘nun hayatının anlatıldığı filmde, senaristin başetmek zorunda olduğu siyasi dönemin baskıcı yapısı odak noktasına alınıyor.Hem biyografik hem de dönem filmi unsurlarını bir arada taşıyan film oldukça ilgi çekici unsurlara değiniyor.

Jay Roach‘un yönetmenliğini yaptığı filmin senaryo koltuğunda John McNamara oturuyor. Filmin senaryosu oluşturulurken hayatının filme alındığı ünlü senaristin yakınlarından da yardım alındığı söyleniyor. Nitekim senaryo gerçekçi bir yapıya sahip olduğu için seyirciye de bu şekilde aktarılmak isteniyor.

Roman Holiday, The Brave One ve Kitty Foyle gibi başarılı filmlerin senaristi  ve 2 Oscar sahibi Trumbo, Hollywood Onlusu lakabıyla kara listenin içindeydi. Komünizm ve sansürle mücadele eden efsane senarist dur durak bilmeden özgür düşünceyi savunduğu senaryolarını yazmaya devam etti, ismi kara listede olduğu için filmleri yayınlanmadı, bunun üzerine sahte isim kullanarak senaryo yazan Trumbo 2 Oscar sahibi oldu. Filmin şimdilik vizyon tarihi belli değildir. Önümüzdeki günlerde bununla ilgili bir açıklama gelecektir.