blank

League of Legends 5.9 Yama Notları !

Eşya Değişiklikleri

Efsun – Yanardöver

blank

Yanardöver’in hasarı artık çatışma esnasında artmıyor ve taban hasar değeri azaldı. DİĞER YANDAN, canavarlara artık iki katı hasar veriyor.

Yanardöver efsununun tank şampiyonlara verdiği istatistikler gerçek anlamda paha biçilemez. Hele ki Gromp güçlendirmesini de alırsanız rakibin sizinle takasa girip, özellikle uzun süreli mücadelelerde galip çıkması neredeyse imkansız hale geliyor. Bunu hesaba katarak eşyanın esas hedefi olan orman işlevselliğini arttırıp, fazlalıklarını kırpma ihtiyacı hissettik.

YENİ : Artık canavarlara +%100 ilave hasar veriyor

KALDIRILDI Yanardöver’in Alev Kusan pasifi artık çatışma esnasında hasar artışında bulunmayacak

TABAN HASAR 16 (şampiyon seviyesi başına +1) büyü hasarı, en fazla 24 (şampiyon seviyesi başına +1,5) büyü hasarı ? 15 (şampiyon seviyesi başına +0,6) büyü hasarı


Akıncı Palası

blank

Bu eşya ile ilgili 2 çift lafımız olacak: Birincisi, var olan bir hatanın düzeltilmesi ile ilgili. Rakiplerden gelen ?gerçek? hasarı düşürmesi aslında olması gereken bir durum değildi ve düzeltildi. İkincisi ise daha önemli bir husus. Rakip üzerinde kullanıldığında bir miktar ?Bitkinleştir?, bir miktar da ?Tutuştur? etkisi yaratması ve bu etkilerin sürelerinin uzun sürmesi aslında biraz absürt bir durum. Bu yüzden etkin olduğu süreyi makul bir noktaya çektik.

KALDIRILDI Artık Cüretkâr hedeflerden gelen Gerçek Hasara indirgeme yapmıyor

CÜRETLİ ÇARP ZAYIFLATMA SÜRESİ 6 saniye ? 4 saniye


 

Sihirdar Vadisi

Ejderha

Koca Ejderha nihayetinde. Daha oyunun başında bir şampiyon tarafından kesilebilmesi garip ve güç dengesinde ciddi dengesizliklere sebep olabiliyordu.

SANİYE BAŞINA SALDIRI 0,45 ? 0,5

TABAN HASAR 75 ? 100

Mevcut can değeri yüzde hasarı değişmedi, merak eden olursa diye yazıyoruz.


Sonsuz Uçurum

Tuttur / Fırla

blank

Kartopu oynamayı hepimiz severiz, ama bir süre sonra kendimizi düz ovadaki keklik gibi hissetmeye başladık.

Tuttur/Fırla büyüsü, 20 (şampiyon seviyesi başına +10) gerçek hasar vermeye devam ediyor. Peki, o zaman ne değişti? Sabredin, hepsini okuyunca anlayacaksınız.

Tuttur hasarı artık toplam hasarın (yukarıdaki) %25’ini veriyor

Fırla hasarı artık toplam hasarın (yukarıdaki) %75’ini veriyor


 

Karşılaşma Geçmişi

Geçtiğimiz sene web tabanlı Karşılaşma Geçmişi’ni büyük bir coşkuyla hizmete sunmuştuk. Şimdi, 5.9 yamasının çıkmasıyla birlikte site üzerindeki özelliklerin büyük bir kısmını istemci içi profil sayfanızda da bulabileceksiniz. Web sitesindeki sistem yerli yerinde duracak, gönül rahatlığı ile sosyal medyada havanızı atmaya (veya çıkılan eşyalar, hasar istatistikleri gibi detayları paylaşmaya) devam edebilirsiniz. İstemci içindeki Karşılaşma Geçmişi de artık en az web sitesindeki kadar işlevli olacak

Karşılaşmalar Özet Görünüm

GÖRÜNTÜLENEN KARŞILAŞMA SAYISI 10 ? 20

UMUMİ Profilinize bakan bütün oyuncular oynanan dereceli karşılaşmaları görebilir

ŞAHSİ Normal karşılaşmaları yalnızca siz ve arkadaşlarınız görebilir

ÇOK ÖZEL Özel karşılaşmalar bir tek size görünür olacak, ele güne kapalı olacak

Karşılaşmalar Detaylı Görünüm

İstemci üzerindeki profil sayfasında yer alan Karşılaşmalar bölümünde, karşılaşma detayı seçildiğinde artık web sitesindeki “Maça Genel Bakış” sekmesinde bulunan bilgiler çıkacak.

SKOR TABLOSU Şampiyonları, sihirdar büyülerini, eşyaları, Katletme/Ölüm/Asist ve Minyon Skoru verilerinin yanı sıra takımlara ait altın, katletme sayısı ve tamamlanan görevleri gösterir

ALTIN GRAFİĞİ Karşılaşma boyunca elde edilen Takım Altın Avantajı, Takım Altını veya Şampiyon Altını verilerinin takibini yapar

ZAMAN ÇİZELGESİ Şampiyon skorlarının ve gerçekleştirilen görevlerin zaman aralığına göre takibini yapar. Belli bir zaman aralığının üstüne fare imleci ile gelindiğinde o esnada kimin ne yaptığını gösterir.

OLAY HARİTASI Her iki takıma ait şampiyon skorlarını ve gerçekleştirilen görevleri gösteren interaktif harita. Altın grafiği veya zaman çizelgesi üstüne fare imleci ile gelindiğinde o zaman aralığında haritada olup biteni gösterir.


 

Giderilen Hatalar

  • Bard’ın W – Korucuyunun Mabedi yeteneğini kendisine kullanmasını engelleyen bir hata giderildi
  • Renk Paketleri artık Takım Kurucu’da da seçilebiliyor!
  • Cassiopeia’nın R – Taşlaştıran Bakış yeteneğindeki görsel efektler, etki alanına uygun gelecek şekilde düzeltildi
  • ARAM’da Q – Güç Topu devrede olduğunda Rammus’un Tuttur ile işaretlenmiş bir hedefe Fırla yapmak isterken başka bir birimle çarpışması halinde uzaya fırlamasına neden olan bir hata giderildi

Yeni Kostümler

Samsung White Kostümleri

blank

SSW Singed

SSW Rengar

SSW Talon

SSW Twitch

SSW Thresh


 

blank

Ay Savaşçısı Lux

Maça Ası Ezreal

Sinek Papazı Mordekaiser

Karo Kızı Syndra

Joker Shaco

Kupa Valesi

Twisted Fate de artık bu grubun bir üyesi!