blank

LoL 6.8 Yama Notları Tüm Detaylar

LoL 6.8 Yama Notları Tüm Detaylar

Sezon ortası değişikliklerin öncesinde LoL 6.8 Yama notlarını sizler için düzenledik. Kritik değişiklikerin ilerde yapılacağı dönemlere girmeden önce çıkmış olan bu yama ile ilgili tüm detaylar aşağıda;

Şampiyon Dengelemeleri – LoL 6.8 Yama Notları

? yönünde sağ tarafa yazılmış olanlar yapılan değişikliktir.

(YENİ) – Şampiyona yeni gelmiş bir yetenekten bahseder.

Üstü çizili olan kaldırılmış bir yetenektik

 


blank Ekko

W ve E’nin taban hasarı azaldı, YG etkisinin oranı arttı.

Ekko’nun üst koridoru tarumar etmesi güncel bir sorun gibi görünebilir ama bu durum önceden de ortaya çıkmıştı. Her şey hâlâ takaslarla ilgili. Ekko yetenek gücüne odaklanırsa oyun sonu karşılaşmalarda potansiyelini ortaya çıkarmak için durmadan riske girmek durumunda. Kronokırılma ve Paralel Yakınsama yetenekleri, Ekko’nun çok kırılgan olduğu durumlarda hantal bir hâl alıyor. Tank Ekko’nun hayatta kalma potansiyeli bu yeteneklerini çok daha kullanışlı bir noktaya getiriyor. Ancak düşük bekleme süreleri ve yüksek taban hasarları ile başkalarının hayatta kalma potansiyelini fazla düşürüyor.

blank W – Paralel Yakınsama

İSABET ANINDA PASİF HASARI – Hedefin azami can miktarının %5’i ? Hedefin azami can miktarının %3’ü
PASİF HASARI ARTIŞ ORANI – Her 50 yetenek gücü için %1 ? Her 33 yetenek gücü için %1
(YENİ) ACITMAK AH NE HOŞTUR – Artık minyon ve canavarlara en az 15 hasar veriyor

blank E – Zaman Sıçraması

TABAN HASAR 50/80/110/140/170 ? 40/65/90/115/140 düşürüldü.

ORAN 0,2 yetenek gücü ? 0,4 yetenek gücü çıkarıldı.


blank Galio

E’nin bedeli azaldı ve verdiği hareket hızı arttı.

Dar alanlarda büyük etkiler yaratmayı sevenler için Galio güçlü bir seçenek. Ancak Galio, takımı daha toparlanamadan gazı biten bir şampiyon. Koridor etkileşimlerinde (özellikle de kule dibine ittirildiyse) daha verimli olabilmesi için ona bir yardım eli uzatıyoruz ve ayrıca harita hakimiyetini de arttırmak istiyoruz.

blankE – Adalet Rüzgârı

BEDEL 70/75/80/85/90 mana ? 60/65/70/75/80 mana
HAREKET HIZI %20/28/36/44/52 ? %30/35/40/45/50

blankGraves

Normal saldırıları daha az hasar veriyor ama kritik vuruşlarının önemi arttı.

Graves’e sorsanız zaman yolculuğu nedir bilmez ama bu yamada Ekko ve Graves’i ilgilendiren konular birbirine benziyor. İkisi de tonla hasar veriyor ve ölmek nedir bilmiyorlar. Graves tamamıyla defans geliştirmese bile can çalma ve normal saldırı oranları ile savunma etkilerine sahip olan eşyalara (Ölümün Dansı, Malmortius’un Ağzı, Sterak’ın Güvencesi) öncelik vererek oyunun hem erken safhalarındahem de sonraki safhalarında herkesin canına okuyor. Yeni Kader’in özelliklerine ayar çekerek Graves’i oyunlarda bir yol ayrımına sokuyoruz: Ya kritik hasarlar ile herkesi paramparça edecek ya da dayanıklı temizlik ekibinin bir parçası olacak.

blank Pasif – Yeni Kader

İLK VURUŞTA ARTIŞ ORANI 0,75 – 1,1 toplam saldırı gücü (1. seviyeden 18. seviyeye) ? 0,7 – 1,0 toplam saldırı gücü (1. seviyeden 18. seviyeye)
KRİTİK HASARLI MERMİLER 8 ? 6
(YENİ) KRİTİK DÜŞÜNCE Her kritik hasarlı mermi %140 hasar veriyor (Ebedi Kılıç bunu %160’a çıkarır)

blank Kog’Maw

Q’nun çürütme etkisi ilk seviyeler için arttı. W’nun hasarı azaldı.

Kog’Maw’ın yama notlarında süregelen maceralarına en son katıldığımızda, hiper taşıyıcı şampiyonlara daha dengeli bir güç artışı vermeye çalıştığımızı söylemiştik. Yani oyunun başında ezilen ve oyunun sonunda mahveden şampiyonlar olmalarını istemiyorduk. Yaptığımız bu değişiklikler işte bu anlayışın bir sonucu niteliğinde. Kog’Maw’a Q’sunun bir anlamı olduğunu hatırlatmak ve öte yandan çılgın yükselişine bir dur demek istedik.

blank Q – Ölümün Salyaları

ZIRH VE BÜYÜ DİRENCİ AZALTMA ETKİSİ %12/16/20/24/28 ? %20/22/24/26/28
blank W – Biyo-Büyü Salvosu
İSABET ANINDA TABAN HASARI 10/15/20/25/30 ? 4/8/12/16/20

blank Master Yi

R’nin bekleme süresi arttı ve yeteneğin aktif olma süresi azaldı. Ancak yenilenme süresi arttı.

Master Yi’nin kuvveti büyük ölçüde iki güçlü eşya ile (Guinsoo’nun Hiddeti + Kanlı Zıpkın) oluşturduğu sinerjiden ortaya çıkıyor. Öte yandan hiç ara vermeden saldırmaya devam edebilmesi can sıkıcı bir hâl almıştı. Yi’nin Gözükara yeteneğini her zaman değil doğru zamanda kullanabilmesi için bazı ayarlamalar yaptık.

blank R – Gözükara

BEKLEME SÜRESİ75 saniye ? 85 saniye
SÜRE10 saniye ? 7 saniye
KATLETME VEYA ASİST İLE EKLENEN SÜRE 4 saniye ? 7 saniye

blank Miss Fortune

W’nun bedel ve bekleme süresi arttı. Şıpsevdi artık W’nun süresini arttırmıyor ama bekleme süresini azaltıyor.

Sezon öncesi dönemde Miss Fortune çok canlar yaktı. Görüyoruz ki Ödül Avcısı’nın işleri bu ara çok yaver gitmiyor. MF’nin kalabalık savaş alanlarına katkısı her zaman büyük olmuştur ama diğer nişancı akranlarıyla böyle özel durumlar dışında yarışması pek zor oluyor. Caka’nın daha sık hazır durumda olması Miss Fortune’un takım savaşlarında mermi manyağı yapan tarzını tehlikeye atmadan performansını beklentilere daha da yaklaştırıyor.

blank W – Caka

SALDIRI HIZI ARTIŞI ETKİ SÜRESİ 3 saniye ? 4 saniye
BEKLEME SÜRESİ 8 saniye ? 12 saniye
KALDIRILDI UZATMALI SEVGİLİM Şıpsevdi’nin tetiklenmesi artık Caka’nın süresini uzatmıyor
(YENİ) CAKA SATMA SANATI Bekleme süresi artık etki sona erdiğinde değil yetenek kullanıldığında başlıyor
(YENİ) ATEŞLİ SİLAHLAR Caka’nın bekleme süresi boyunca Şıpsevdi’yi kullanmak Caka’nın bekleme süresini 2 saniye kadar azaltıyor (bu 2 saniye, bekleme süresi azaltma etkileriyle doğru orantılı olarak azalır)

blank Olaf

W’nun can çalma etkisi ve R’nin zırh ve büyü direnci arttı.

Olaf hedefine kilitlenip karşılıklı dövüşte düşmanını tarumar etmek için her türlü donanıma sahip ancak bir sorunu var: çok çabuk ölüyor. Olaf gibiler kanlı savaşlarda kendini gösterir. Bu yüzden Olaf’ın dayanıklılığını arttırıyor ve doğru zamanda her şeyini ortaya koyduğu durumlarda talihin onun da yüzüne gülmesini istiyoruz.

blank W – Hırçın Saldırı

CAN ÇALMA %9/12/15/18/21 ? %14/16/18/20/22

blank R – Ragnarok

PASİF ZIRH/BÜYÜ DİRENCİ 10/20/30 ? 20/30/40

blank Rumble

Q minyonlara tam hasar veriyor. R’nin bekleme süresi azaldı.

Zamanında profesyonel oyunların vazgeçilmezi olan Rumble, 2016 yılında zorluk çekiyor. Bu kavgacı yordle’ın işi gücü zarar. Rakiplerine sürekli hasar vererek onları yara bere içinde koridordan uzaklaştırıyor (ya da çok ısrarcı olanları Dengeleyici ile dengeliyor). Bu sezonun her eve lazım sürdürülebilirlik eşyaları olan Musibet İksiri ve Hortlağın Pençesi, Rumble’ın verdiği hasarın kalıcı olmasına engel oluyor. Oyunun erken safhalarında sürdürülebilirlik (bu konuya aşağıda da değineceğiz) ile yarışır gibi Rumble’ın hasarını arttırmaktansa, ona koridordaki hakimiyetini arttıracak esneklikler getiriyoruz.

Genel

ORMAN ÇOCUĞU RUMBLEArtık Orman pozisyonunda oynayan Rumble’lar için Dükkan’da yeni tavsiye edilen eşyalar sayfası var.

blank Q – Alev Makinesi

MİNYONLARA VERDİĞİ HASAR %50 ? %100

blank R – Dengeleyici

BEKLEME SÜRESİ 120/110/100 saniye ? 110/100/90 saniye

GLOBAL SANAT GÖRSELLERİ İÇİN DİĞER SAYFAYA GEÇİNİZ