LoL 6.8 Yama Notları Tüm Detaylar

EŞYALARDA YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER – LoL 6.8 Yama Notları

 Buzdoğan Eldiven

İsabet hâlinde verilen ilave hasar azaldı.

Pırıltı düşük bekleme süresi olan yeteneklere sahip şampiyonlar için düşük fiyata yüksek hasar getiren bir seçenek olmuştur hep (tamamıyla hasar odaklı eşyaları tamamlamaya gerek kalmadan). İlk adımı attıktan sonra Pırıltı’nın ne yapmasını istediğinize bağlı olarak değişik yollar çizebiliyorsunuz. Daha fazla yetenek gücü mü lazım? Lichboğan. Tonla hasar vermek mi gerekiyor? Üçlü Kuvvet. Savaş sırasında işlevsellik mi? Buzdoğan Eldiven. Sonuncu seçenek işlevsellik vaadini şahane bir biçimde yerine getiriyor; ancak verdiği ilave hasar daha dayanıklı eşyalar almış bir şampiyon için biraz fazla etkili bir seçenek hâline geliyor. Pırıltı’nın yükseltilebileceği diğer eşyalarla karşılaştırıldığında bu kadar ucuz olan Buzdoğan’ın düellolarda diğerlerine göre daha zayıf olmasını sağlamamız gerekiyordu.

BÜYÜLÜ KILIÇ %125 taban saldırı gücü ? %100 taban saldırı gücü

 Cıva Yatağan

Bedeli ve saldırı gücü azaldı.

Cıva Yatağan gerçekten çok hesaplı bir eşya. Gerçekten çok hesaplı. Bu kendi başına bir sorun teşkil etmiyor. Ancak Cıvalı Kuşak’ın her türlü etkiden arındıran aktif özelliği ile birleştirilince işler biraz çığırından çıkmaya başlıyor. Bu eşya çoğu zaman sadece verdiği temel değerler için bile satın alınıyor ve Cıva Yatağan buna ek olarak aktifiyle birçok şampiyonun etkisini büyük ölçüde azaltıyor. Cıva Yatağan hâlâ baskı altında kalmış bir taşıyıcı için ideal bir seçim ama verimliliğini azaltmak, aktifinin gerekliliğini vurgulamak için önemli bir adımdı.

TOPLAM BEDEL 3700 altın ? 3600 altın
BİRLEŞTİRME BEDELİ 625 altın ? 525 altın
SALDIRI GÜCÜ 75 ? 65

Musibet İksiri

Verdiği can azaldı, mana arttı.

Musibet İksiri, şampiyonların savaşa başlama niyetlerini yanma etkisiyle ilan etmelerine izin veriyordu. Doran’ın eşyaları ile karşılaştırıldığında Musibet İksiri, potansiyelinden tam anlamıyla yaralanabilmek için daha saldırgan takaslara girmenizi gerektiren bir eşya.

Ne yazık ki Musibet İksiri’nin kazandırdığı sürdürülebilirlik sayesinde koridorda uysal bir biçimde beklemek isteyen şampiyonların da ilk tercihi oldu. Bu durumda, verdiği mana ile şampiyonları daha sık takasa girmeye teşvik etse de verdiği can sayesinde üsse dönüşler de ertelenmiş oluyor. Musibet İksiri’nin girişkenlik kazandıran yönünü arttırıp, sürdürülebilirlik veren yönünden törpülüyoruz.

CAN YENİLENMESİ Yük başına 150 can ? Yük başına 125 can
MANA YENİLENMESİ Yük başına 50 mana ? Yük başına 75 mana

KABİLİYETLERDE YAPILAN DEĞİŞİKLİKLER İÇİN DİĞER SAYFAYA GEÇİNİZ